Atbildīga aizņemšanās

Atbildīga aizņemšanās ir galvenais noteikums, lai saņemot aizdevumu to būtu tik pat viegli atmaksāt. Livit.lv sniedz iespēju salīdzināt visus pieejamos kredītus un kredītdevējus, no kuriem iespējams aizņemties naudas līdzekļus. Aizņemties iespējams no juridrisko firmu mājas lapām, kas darbojas un izsniedz kredītus atbilstoši Latvijas Republikas noteiktajiem normatīvajiem aktiem. Lai aizņemtos atbildīgi jāzina daži svarīgi noteikumi, kurus ievērojot nevajadzētu rasties pārpratumiem un situācijām, kad kredīta atmaksas iegūšanā iesaistās trešās piedziņas personas.

Aizdevuma mērķis

Livit.lv ļauj salīdzināt juridisko firmu piedāvātos ātros kredītus un patēriņa aizdevumus. Aizdevuma mērķis ir sniegt finansiālo atbalstu īslaicīgu finansiālo problēmu risināšanā un tas nekādā mērā nevar tikt uzskatīts par papildu ienākumu avotu. Ja nepieciešami papildus finansiālie līdzekļi, aizdevuma apjoms jāizvēlas tāds, kāds ir nepieciešams, izvērtējot savas atmaksas iespējas noteiktajā atmaksas termiņā.

Aizdevuma maksa

Aizdevuma maksa sastāv kā no pamatsummas, tā arī no papildus izmaksām, ko sastāda procentu likme un komisijas maksa. Katrs aizdevējs individuāli sastāda aizdevuma atmaksas grafiku. Pirms aizņemties, rūpīgi jāizlasa kreditoru aizdevuma līgums, kurā tiks norādīts kādas izmaksas sastāda aizdevuma atmaksas summu. Aizņemoties no kredītdevējiem, tie atmaksāt liks tikai aizdevuma līgumā un aizdevuma atmaksas grafikā norādīto summu.

Aizdevuma atmaksa pirms termiņa un Atteikuma tiesības

Saņemot aizdevumu, tiek noteikts kredīta atmaksas termiņš un izmaksas par tā lietošanu. Lai samazinātu izmaksas, kredītu ieteicams atmaksāt pēc iespējas īsākā laika posmā. Aizņēmējam 14 dienu laikā ir tiesības izmantot atteikuma tiesības un atkāpties no iepriekš noslēgtā kreditēšanas līguma, rakstveidā par to informējot kreditoru. Atteikuma tiesības var izmantot četrpadsmit dienu laikā, sākot no brīža, kad noslēgts līgums, vai no dienas, kad kredītņēmējs saņēmis kreditēšanas līguma noteikumus.

Kredītņēmējam ir visas tiesības kredītu pilnībā atmaksāt pirms noteiktā termiņa, nosedzot kredīta pamatsummu un samaksājot procentus par kredīta faktisko lietošanas laiku un komisijas maksu par kredīta izsniegšanu. Šīs izmaksas katram kreditoram atšķiras.

Sekas, ja aizdevums netiek atmaksāt noteiktajā termiņā

Ja nav iespējams atmaksāt kredītu noteiktajā termiņā, saskaņā ar kredītdevēja noteikumiem noslēgtajā līgumā, tā atmaksas termiņu iespējams pagarināt, sedzot kredīta atmaksas termiņa pagarināšanas maksu. Ja kredītņēmējs nav veicis kredīta atmaksas termiņa pagarināšanu, kreditori vispirms sazināsies ar kredītņēmēju, lai paziņotu par atmaksas datuma kavējumu un brīdinātu par iespējamajām sekām, kas var rasties, ja kredīts netiks atmaksāts. Neatmaksāta kredīta gadījumā, aizdevējam ir visas tiesības nodot kavēto maksājumu piedziņas trešajām personām, kuru izdevuii jāsedz aizņēmējam. Tas nozīmē, ka laikā neatmaksāts kredīts, sagādās daudz lielākus izdevumus nekā tā pagarināšana.

Kādos gadījumos piemērots kredīts:

  1. Ja nepieciešami papildus finansiālie līdzekļi kāda steidzama pirkuma iegādei;
  2. Ja līdz algas dienai vēl jāgaida, taču nauda nepieciešama tieši tagad;
  3. Ja radušies citi neplānoti pirkumi, kas aktuāli tieši šobrīd;
  4. Ja Tava kredītņēmēja vēsture atbilst aizdevēja līguma noteikumiem;
  5. Ja esi pārliecināts, ka aizdevumu varēsi atmaksāt noteiktajā termiņā.

Kādos gadījumos kredītu nav ieteicams aizņemties:

  1. Ja neesi pārliecināts vai spēsi atmaksāt kredītu;
  2. Ja plāno veikt savai finansiālajai situācijai neatbilstošu pirkumu;
  3. Ja kredīts nepieciešams, lai segtu citā kredītiestādē neapmaksātu kredītu;
  4. Ja kredītu vēlies iegūt kā papildus ienākumu avotu.