Ātrais kredīts – kādā situācijā aizņemties?

Ātrais kredīts – kādā situācijā aizņemties?

marts 13, 2015
|

Ātrais kredīts kā risinājums situācijās, kad steidzami nepieciešami papildu naudas līdzekļi, ir jautājums, par kuru tiek ļoti daudz diskutēts. Ir dzirdētas dažādas atsauksmes no cilvēkiem, kuri aizņemas īstermiņa naudas aizdevumu. Tomēr dzīvē rodas daudz situāciju, kad nauda patiešām ir ļoti nepieciešama un turklāt ne divu vai trīs dienu laikā, bet tieši tajā pašā dienā, pat dažu minūšu laikā. Šādos brīžos, kad nekavējoties ir vajadzīga nauda, ātrais kredīts var ļoti labi izpalīdzēt un atrisināt īslaicīgu finansiālas dabas jautājumu.

Ātrais kredīts ir paredzēts tādiem tēriņiem, kas iepriekš nebija ieplānoti. Tās ir ārkārtas situācijas, kad tieši naudas saņemšanas ātrumam ir vislielākā nozīme. Bieži vien aizņemties no draugiem un radiniekiem nav īpaši ērti. Tāpat pastāv iespēja, ka draudzība vai labās attiecības būs sabojātas, ja gadīsies kādas grūtības aizdevuma atdošanā. Aizņemoties no uzticama naudas aizdevēja gadījumā, ja neizdodas atmaksāt naudu noteiktajā datumā, pastāv iespēja pagarināt atmaksas termiņu, nevienam „neatskaitoties”.

Kādās situācijās tiek ņemts ātrais kredīts?

Bieži vien tieši ātrais kredīts vislabāk palīdz gadījumos, kad rodas neparedzēti, ārpuskārtas tēriņi. Lielākie izdevumi vienmēr ir saistīti ar dzīvokli, māju, automašīnu, sadzīves tehniku un, protams, veselību. Ātrais kredīts būs piemērots gadījumos, kad, piemēram:

  • pēkšņi salūst automašīna vai sadzīves tehnika, vai notiek kāda ārkārtas situācija dzīvoklī, kad steidzami nepieciešams remonts, un papildu naudas līdzekļi „uz sitiena” nav pieejami;
  • jāapmaksā rēķini, piemēram, komunālie rēķini vai īres maksas par dzīvesvietu, bet pietrūkst naudas;
  • veselības problēmu dēļ nepieciešams steidzams medicīniskais pakalpojums vai medikamenti, kuri nav lēti;
  • pietrūkst konkrētas naudas summas kādam steidzamam pirkumam, kas jāiegādājas pēc iespējas ātrāk;
  • līdz algas dienai vēl ir jāgaida, bet naudas līdzekļi nepieciešami tieši šobrīd.

Read more
Tie ir izplatītākie iemesli, kāpēc tiek izmantots ātrais kredīts. Cilvēki bieži vien neaizņemas naudu, lai apmierinātu savas spontānās iegribas, bet gan lai risinātu ikdienas problēmas. Situācijas ir dažādas, tāpēc arī iemesli, kāpēc tiek izmantots ātrais kredīts, ir ļoti individuāli.

Ātrais kredīts ir ērts un noderīgs naudas aizdevuma veids, tomēr pirms aizņemšanās ir:

  • jāizvērtē savas iespējas kredītu atmaksāt, pievēršot pastiprinātu uzmanību datumam, kad aizdevums ir jāatmaksā;
  • jāpārliecinās, vai kredīta maksājumi nepārsniegs 40% no ikmēneša ienākumiem;
  • jāapdomā, vai nauda patiešām ir nepieciešama.

Svarīgi ir atcerēties, ka jāaizņemas tikai tik daudz, cik patiešām ir nepieciešams, lai veiksmīgi atrisinātu radušos situāciju, piemēram, ja rodas neliels naudas iztrūkums un līdz algas dienai vēl ir jāgaida.

Aizņemies apdomīgi!

Diemžēl ne visiem ir iespēja iekrāt naudu, lai vēlāk to izmantotu steidzamos gadījumos, arī tērēt iekrājumus šobrīd nav aktuāli, jo tie ir paredzēti citam mērķim. Tādos gadījumos ātrais kredīts būs ļoti noderīgs un efektīvs risinājums, ja steidzami nepieciešami papildu naudas līdzekļi. Aizņemoties apdomīgi un izvērtējot savas iespējas kredītu atdot, problēmas ar aizdevuma atmaksu neradīsies. Svarīgākais ir sekot līdzi savam mēneša budžetam, sastādīt plānu ar ienākumiem un izdevumiem, lai atliktu naudu kredīta maksājumiem jau savlaicīgi.

Daudzi naudas aizdevēji, kas darbojas savu klientu interesēs, piedāvā gan atgādinājumus par maksājuma datumu, gan konsultācijas un ieteikumus par labāko naudas atmaksas termiņu. Salīdzini visu aizdevēju piedāvātos līguma nosacījumus, papildu pakalpojumus, bonusus, akcijas un izvēlies labāko naudas aizdevēju.

Read more