Ātro kredītu salīdzināšana palīdz ietaupīt naudu

Ātro kredītu salīdzināšana palīdz ietaupīt naudu

marts 13, 2015
|

No neplānotiem izdevumiem nav pasargāts neviens. Pat, ja mēneša budžets tiek izplānots līdz pat sīkākajai detaļai un katram centam ir savs konkrēts pielietojums, dažreiz sanāk iztērēt vairāk naudas nekā bija plānots. Un tad rodas situācija, kad steidzami ir nepieciešami papildu naudas līdzekļi, bet bankas kontā to vienkārši nav. Tādos gadījumos uztraukumam nav pamata, jo viena no iespējām ātrai naudas saņemšanai ir īstermiņa aizdevums, ko piedāvā daudzi nozares uzņēmumi.

Kas ir ātrie kredīti?

Īstermiņa aizdevumi jeb ātrie kredīti ir nelielu summu aizdevumi ar dažādiem atmaksas termiņiem (līdz pat 2 gadiem), tomēr pārsvarā ātrie kredīti tiek izsniegti uz īsu termiņu (līdz 30 dienām). Tie ir noderīgi dažādās dzīves situācijās, kad steidzami nepieciešama nauda. Pēc Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijas (LNKA) datiem, kopš 2007. gada ātrie kredīti Latvijā ir palīdzējuši tūkstošiem cilvēku dažādās dzīves situācijās.

Kāpēc jāsalīdzina?

Izvēloties jebkuru pakalpojumu, mēs visi sākumā izpētām šī pakalpojuma cenas, ko piedāvā dažādi uzņēmumi. Ja mums nepieciešami interneta, televīzijas, telekomunikāciju vai pat zobārsta pakalpojumi, mēs sākumā veicam pakalpojumu cenu izpēti un salīdzināšanu, izvēloties vislabāko un izdevīgāko cenu piedāvājumu. Tāpat ir arī ar naudas aizdevumu pakalpojumu sniegšanu.

Ātro kredītu sniedzēji ir ieinteresēti veiksmīgā ilgtermiņa sadarbībā ar saviem klientiem, piedāvājot pēc iespējas izdevīgākās procentu likmes, kā arī dažādas priekšrocības un akcijas. Tāpēc ir ļoti būtiski pirms naudas aizdevuma saņemšanas izpētīt vairāku naudas aizdevēju piedāvājumus un izvēlēties sev vispiemērotāko.

Read more
Kam jāpievērš uzmanība, saņemot īstermiņa aizdevumu?

Iespējams, svarīgākais kritērijs ātrā kredīta saņemšanai ir procentu likmes, kas palīdz saprast, kurš aizdevējs piedāvā izdevīgāko cenu. Informācija ir Jūsu priekšrocība! Izpētiet uzticamāko naudas aizdevēju piedāvātās procentu likmes un izvēlieties to aizdevēju, kura piedāvājums Jums šķiet visizdevīgākais. Veltiet vairāk laika detalizētai informācijas izpētei un salīdzināšanai, vēlāk tas Jums ļaus ietaupīt naudu!

Tāpat ir jāpievērš uzmanība dažādām akcijām, ko piedāvā naudas aizdevēji. Tā kā Latvijā ir ļoti attīstīts un konkurētspējīgs nebanku kredītdevēju tirgus, klientiem tiek piedāvāti ātrie kredīti ar visdažādākajiem bonusiem, tādiem kā pirmais kredīts bez maksas, kad, aizņemoties pirmo reizi, nav nepieciešams atmaksāt procentus par saņemto aizdevumu. Pirmā aizņemšanās bez komisijas maksas ir izplatītākais akcijas veids, ko piedāvā vairāki naudas aizdevēji, tomēr klientiem ir iespējams izmantot arī citas priekšrocības, piemēram, viens no populārākajiem aizdevējiem Vivus.lv piedāvā jaunajiem klientiem atlikt aizdevuma atmaksu uz 90 dienām.

Pirms aizņemšanās jāpievērš uzmanība arī atmaksas termiņiem (minimālajam vai maksimālajam atmaksas termiņam, kā arī atmaksas datumam), minimālās un maksimālās aizņemšanās summām, vecuma ierobežojumiem, kredīta saņemšanas laikam. Šāda veida informācija palīdzēs lēmuma pieņemšanai par kredīta saņemšanu. Tikai salīdzinot vairākus kredītdevējus, ir iespējams izvēlēties labāko naudas aizdevēju savā nozarē un nepieciešamības gadījumā veidot arī ilgtermiņa attiecības.

Ja Jūs izvēlējāties Jums atbilstošāko naudas aizdevēju, tad:

  • vēlreiz izvērtējiet, vai piedāvātā komisijas maksa (procentu likme) Jūs apmierina;
  • rūpīgi iepazīstieties ar pirmslīguma informāciju un līguma noteikumiem;
  • neaizmirstiet sekot līdzi savam budžetam, lai varētu atmaksāt kredītu noteiktajā atmaksas termiņā.

Veicot nelielu izpēti un salīdzinot vairāku kredītdevēju piedāvājumus, Jūs iegūsiet priekšstatu par tirgus situāciju Latvijā, kas ļaus Jums izvēlēties labāko un izdevīgāko naudas aizdevēju. Šīs zināšanas noderēs situācijās, kad steidzami būs nepieciešami ātrie kredīti neparedzētu izdevumu segšanai. Svarīgākais ir atcerēties, ka ātrie kredīti ir finansiāla atbildība, tāpēc aizņemieties naudu tikai tad, ja esat pārliecināti, ka spēsiet kredītu atmaksāt!

Read more