No cik gadiem var saņemt ātro kredītu?

No cik gadiem var saņemt ātro kredītu?

marts 13, 2015
|

Ar neplānotiem izdevumiem saskaras ne tika pieaugušie un gados vecāki cilvēki, bet arī jaunieši. Turklāt jauniešiem var rasties arī citi iemesli, kad nekavējoties ir vajadzīga nauda, piemēram, izdevumi saistīti ar mācību maksām.

Pietrūkst naudas līdz algai, jāveic steidzami maksājumi, kas saistīti ar studijām vai dzīvesvietu, rodas problēmas ar automašīnu – tādās situācijās ātrs naudas aizdevums jeb ātrais kredīts var kļūt par labu risinājumu. Tomēr, vai gados jauniem cilvēkiem tiek izsniegts kredīts no 18 gadiem?

Tāds pakalpojums kā kredīts no 18 gadiem ir pieejams vairs tikai pie dažiem naudas aizdevējiem. Lielākoties kredītdevēji piedāvā aizņemties ātro kredītu no 20 gadu vecuma, kad jaunietim jau ir regulāri ienākumi.

Atbildīgs aizdevējs

2013. gadā Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijas (LNKA) biedri ir vienojušies, ka kredīts no 18 gadiem vairs netiks izsniegts. Tāpat šis nosacījums attiecas arī uz 19 gadus veciem jauniešiem. Ātrie kredīti tiek pārskaitīti uz to Latvijas Republikas iedzīvotāju kontiem, kuri ir sasnieguši vismaz 20 gadu vecumu un kuriem ir stabili ikmēneša ienākumi.

LNKA ir arī izveidojusi atpazīstamības zīmi „Atbildīgs aizdevējs”, kuru iegūst LNKA asociācijas biedri, īstenojot atbildīgu biznesa praksi un ievērojot noteiktus ētikas principus. Šī zīme paredz, ka kredīts no 18 gadiem un 19 gadiem netiek izsniegts patērētājiem, kuri neatbilst noteiktam vecuma ierobežojumam.

Saņemt naudu

Tikai atbildīgs aizdevējs:

  • Piedāvās skaidri saprotamus līguma noteikumus, kredīta atmaksas nosacījumus, aizdevuma izmaksas. Visi līguma nosacījumi un pirmslīguma informācija ir viegli pieejama un apskatāma gan kredītdevēja mājas lapā, gan arī lietotāja profilā, kas tiek izveidots reģistrācijas laikā pie attiecīgā naudas aizdevēja.
  • Piedāvās kvalitatīvu apkalpošanu, konsultējot par atbildīgas aizņemšanās principiem, lai kredīta saņēmējs patstāvīgi varētu izvērtēt savas iespējas aizdevumu atmaksāt.
  • Darbosies savu klientu interesēs, sniedzot pilnīgu informāciju par uzņēmuma pakalpojumiem, nodrošinot izdevīgus kredīta saņemšanas nosacījumus un piedāvājot individuālus risinājumus katram klientam.
  • Nodrošinās konfidencialitāti un personas datu drošību.
  • Sniegs plašas iespējas aizdevuma saņemšanai un atgriešanai (piemēram, aizdevuma termiņa pagarināšanu nepieciešamības gadījumā).
  • Pārbaudīs kredīta saņēmēja vecumu, tāpēc kredīts no 18 gadiem netiks izsniegts. Naudas kredītu varēs saņemt tikai no 20 gadu vecuma, kad ir pieejami jau regulāri ienākumi.

Ātrā kredīta pakalpojums ir ļoti ērts un noderīgs, tomēr tas ir jāizmanto pārdomāti un atbildīgi. Pirms aizņemšanās:

  • jāizvērtē, vai aizdevumu būs iespējams atmaksāt noteiktajā datumā;
  • jāpārliecinās, vai kredīta maksājumi nepārsniedz 40% no ikmēneša ienākumiem;
  • jāapdomā, cik liela naudas summa ir vajadzīga. Tik daudz arī jāaizņemas!

Kad nekavējoties ir nepieciešama konkrēta naudas summa neparedzētiem un svarīgiem izdevumiem, var izmantot ātrā kredīta pakalpojumus, ko piedāvā daudzi naudas aizdevēji. Lai neapjuktu lielajā piedāvājumu klāstā, izmanto Livit kredītu salīdzināšanas tabulu, izvēloties atbildīgus un uzticamus aizdevējus, kas piedāvā izdevīgas procentu likmes, ātru naudas saņemšanu un ērtu kredīta pieteikuma veidu.

Atceries, ka kredīts no 18 gadiem ir pieejams tikai pie dažiem kredītdevējiem, kuri neietilpst Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijā, kuras mērķis ir veidot sociāli atbildīgu, uzticamu un uz ilgtermiņa sadarbību vērstu ātro kredītu izsniegšanas praksi. Esi atbildīgs un izmanto ātro aizdevumu tikai tad, ja esi sasniedzis 20 gadu vecumu!

Saņemt naudu